Doménové centrum

domény
  • patríme medzi významných registrátorov .SK a .EU domén
  • sme najväčší registrátor .CZ domén
  • ponúkame 50 najpopulárnejších koncoviek (TLD) z celého sveta
  • podporujeme zabezpečenie domény technológiou DNSSEC
Transfer .SK domény

Prevod domény .SK je jednoduchý. Po zadaní žiadosti o transfer je potreba uhradiť čiastku vo výške jedného ročného poplatku za predĺženie domény .SK a zistiť si AUTH-ID kód pre transfer u svojho súčasného registrátora. Ročný poplatok je podľa aktuálneho cenníka za 11,90 € + DPH. Po uhradení poplatku vám pošleme link, kde zadáte AUTH-ID kód a tým potvrdíte transfer vašej domény .SK. Po ukončení transferu dôjde k posunutiu dátumu exspirácie domény o jeden rok. Platíte teda za ročné predĺženie domény, samotný transfer je zadarmo. Zmeniť registrátora domény .SK môžete kedykoľvek. Viac informácií nájdete tu.

Registrácia voľných domén

Jednoduchý prevod domény k nám

Zmeňte registrátora svojej domény

www.

Správa .CZ domén

Správa .CZ domén
  • vytváranie a zmeny kontaktov
  • editácia a prevod objektov
  • prevod domény na iného majiteľa
  • sledovanie stavu žiadostí
  • zmena DNS serverov (NSSET)
Správa .CZ domén

Čo je doména?

Doména je jedinečné označenie, ktoré nahrádza číselnú IP adresu. Príkladom názvu domény je forpsi.sk, forpsicloud.sk alebo zoznam.sk. Najobľúbenejšou doménou na slovenskom trhu je samozrejme .sk. Domén s koncovkou .sk je už viac ako 430 tisíc. Čo teda robiť, ak ste vymysleli skvelý názov projektu a chcete zistiť, či je doména pre tento názov k dispozícii?

 
 

Ako skontrolujem, či sú domény voľné na registráciu?

Ak je doména .sk pre názov projektu alebo spoločnosti už obsadená, máte niekoľko možností. Ak trváte na koncovke .sk, nemáte inú možnosť, ako zmeniť názov projektu. Je možné siahnuť po jednej z klasických generických domén (.com, .net, .org, .biz, .info, .name) alebo si podľa zamerania projektu vybrať jednu z nových generických domén, napr. .cloud, .online, .cafe..., a zaregistrovať si ju.

Domény ďalších úrovní

Na zaregistrovanej doméne druhej úrovne, napr. pre forpsi.com, je možné vytvoriť domény ďalších úrovní (napr. doménu tretej úrovne datacentrum.forpsi.com) a vytvoriť tak sekcie pre rôzne obsahové témy. Domény sa zvyčajne registrujú na 1 rok a potom sa obnovujú, ale môžu sa registrovať až na 10 rokov.