Dell DRAC karty

Integrated Dell Remote Access Controller (iDRAC) je systém riadenia hardware. Ide o riešenie, ktoré umožňuje vzdialenú správu servera, obnovenie havarovaného systému a funkcie regulácie výkonu pre Dell PowerEdge ™ hardware. iDRAC karty sú dodávané v rôznych verziách, ktoré sa od seba odlišujú výbavou. Viac informácií o verziách DRAC kariet nájdete v Znalostnej báze.

Výkonné servery DELL PowerEdge sú štandardne vybavené, rovnako ako mnoho serverov iných značiek, modulom BMC, ktorý slúži pre vzdialenú správu a diagnostiku hardware. BMC pracuje nezávisle na použitom operačnom systéme a nezáleží, či je server v zapnutom alebo vypnutom stave. Aby bolo možné BMC administrovať, musí mu byť pridelená ďalšia verejná IP adresa. Aktivácia aj prevádzka BMC je pri všetkých podporovaných serveroch DELL zdarma. Ak máte o aktiváciu BMC záujem, kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára.

Ceny sú uvedené na jeden mesiac prevádzky služby bez DPH / s DPH.

typ cena
BMC 0,00 € / 0,00 €
iDRAC 7 Enterprise 8,00 € / 9,68 €

KVM over IP

Ponúkame tiež vzdialenú správu servera cez KVM over IP. Ide o emuláciu fyzického pripojenia klávesnice, myši a monitora k serveru a je zákazníkom využívaná napríklad pri zlyhaní vzdialeného prístupu k serveru pomocou SSH či RDP. KVM pripojenie je zdarma. O pripojenie KVM môžete požiadať prostredníctvom kontaktného formulára.