SSL certifikáty

Čo je SSL certifikát

Protokol SSL slúži na zabezpečenie komunikácie proti odpočúvaniu treťou stranou a tiež zaisťuje autentifikáciu komunikujúcich strán. Pri odosielaní citlivých dát, sú dáta šifrované a zároveň má používateľ istotu, že komunikuje s tým, s kým skutočne komunikovať chcel. Adresa webovej stránky zabezpečenej SSL certifikátom začína https:// a je zvýhodnená vo výsledkoch vyhľadávania.

SSL certifikáty by mali byť samozrejmosťou pre weby, kde sú prevádzkované e-shopy a pre všetky ďalšie, kde používatelia zadávajú svoje osobné údaje, heslá, údaje platobných kariet a pod.

Viac informácií o SSL certifikátoch a o tom, ako fungujú, nájdete v našej znalostnej báze.

Ponúkané certifikáty

DV SSL

Certifikát DV SSL od spoločnosti Actalis poskytujeme našim zákazníkom k webhostingu a balíčkom zadarmo. Inštaláciu uskutočníte prostredníctvom zákazníckej administrácie a nezaberie vám viac ako 5 minút. Certifikát je podporovaný všetkými hlavnými webovými prehliadačmi na počítačoch, tabletoch a smartfónoch. Hneď ako bude certifikát nainštalovaný, budú vaše stránky prístupné prostredníctvom protokolu pre bezpečnú komunikáciu na internete (https). Podmienky poskytnutia DV SSL zadarmo nájdete TU.

QuickSSL

QuickSSL je vhodný pre zabezpečenie šifrovaných transakcií medzi návštevníkom stránok a serverom. QuickSSL certifikát neposkytuje údaje o identite prevádzkovateľa webových stránok, poskytuje len informácie o doméne. QuickSSL certifikát je plne dôveryhodný vo všetkých rozšírených webových prehliadačoch od verzií IE 5.01+, Netscape 4.7+ a Mozilla 1+ po súčasnosť a je tiež plne dôveryhodný vo všetkých nových moderných prehliadačoch, vrátane mobilných zariadení typu SmartPhone apod.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drvivou väčšinou súčasných internetových prehliadačov. Jeho výhodou je aj nenáročná inštalácia.Umožňuje zabezpečenie jednoduchých internetových obchodov a obchodných transakcií za nízku cenu.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL je 128/256 bitový SHA-2 certifikát na zabezpečenie všetkých subdomén. Jeho výhodou je podpora vo väčšine moderných webových prehliadačov spoločne s jednoduchou inštaláciou. Umožňuje zabezpečenie rozsiahlejších systémov s viac subdoménami za nízku cenu.

Let's Encrypt

Let’s Encrypt je internetová certifikačná autorita, podporovaná napr. spoločnosťami Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a Chrome. Ide o automatizovanú službu, ktorá na základe jednoduchého overenia poskytne žiadateľovi dôveryhodný certifikát. Certifikáty Let’s Encrypt sú podporované pri všetky variantoch webhostingu FORPSI. Vydanie aj automatická obnova týchto certifikátov sú zadarmo, pre spoľahlivú funkčnosť je len nutné zaistiť stále nasmerovanie zabezpečenej domény na webserver FORPSI.

Cena služby SSL sa skladá z poplatku za jej prevádzku a z poplatku za vystavenie certifikátu. Ponúkané dôveryhodné SSL certifikáty je možné objednať taktiež pre naše serverhostingové služby (Virtual server, Dedikovaný server), prípadne aj bez využitia niektorej z týchto služieb. Aktuálne ceny sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Cenník:

položka cena poznámky
SSL služba 2.00 € / 2.40 € / mesiac SSL s SNI funguje na štandardnom https porte 443
certifikát DV SSL ZADARMO vystavený certifikačnou autoritou Actalis
certifikát Rapid SSL 33.00 € / 39.60 € / rok vystavený medzinárodne uznávanou certifikačnou autoritou na jeden rok
certifikát QuickSSL 70.00 € / 84.00 € / rok vystavený medzinárodne uznávanou certifikačnou autoritou GeoTrust na jeden rok
certifikát RapidSSL Wildcard 112.00 € / 134.40 € / rok vystavený medzinárodne uznávanou certifikačnou autoritou na jeden rok
certifikát Let's Encrypt ZADARMO vystavený certifikačnou autoritou Let’s Encrypt

Ďalej sme schopní zaistiť certifikáty autorít Symantec, GeoTrust, thawte, TrustWave a Comodo. V prípade záujmu o tieto certifikáty alebo v prípade ďalších otázok nás kontaktujte.