SSL certifikáty

Čo je SSL certifikát

Protokol SSL slúži na zabezpečenie komunikácie proti odpočúvaniu treťou stranou a tiež zaisťuje autentifikáciu komunikujúcich strán. Pri odosielaní citlivých dát, sú dáta šifrované a zároveň má používateľ istotu, že komunikuje s tým, s kým skutočne komunikovať chcel. Adresa webovej stránky zabezpečenej SSL certifikátom začína https:// a je zvýhodnená vo výsledkoch vyhľadávania.

Viac informácií o SSL certifikátoch a o tom, ako fungujú, nájdete v našej znalostnej báze.

Ponúkané certifikáty

DV SSL

Certifikát DV SSL od spoločnosti Actalis poskytujeme našim zákazníkom k webhostingu a balíčkom zadarmo. Inštaláciu uskutočníte prostredníctvom zákazníckej administrácie a nezaberie vám viac ako 5 minút. Certifikát je podporovaný všetkými hlavnými webovými prehliadačmi na počítačoch, tabletoch a smartfónoch. Hneď ako bude certifikát nainštalovaný, budú vaše stránky prístupné prostredníctvom protokolu pre bezpečnú komunikáciu na internete (https). Podmienky poskytnutia DV SSL zadarmo nájdete TU.

QuickSSL Premium

QuickSSL Premium je vhodný pre zabezpečenie šifrovaných transakcií medzi návštevníkom stránok a serverom. Certifikát neposkytuje údaje o identite prevádzkovateľa webových stránok, poskytuje len informácie o doméne. Certifikát je plne dôveryhodný vo všetkých rozšírených webových prehliadačoch, vrátane mobilných zariadení typu smartphone apod.

K prevádzke certifikátu QuickSSL Premium na webhostingu v našej spoločnosti je potreba platenej doplnkovej služby SSL, cena je uvedená v cenníku nižšie.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drvivou väčšinou súčasných internetových prehliadačov. Jeho výhodou je aj nenáročná inštalácia.Umožňuje zabezpečenie jednoduchých internetových obchodov a obchodných transakcií za nízku cenu.

K prevádzke certifikátu RapidSSL na webhostingu v našej spoločnosti je potreba platenej doplnkovej služby SSL, cena je uvedená v cenníku nižšie.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL je 128/256 bitový SHA-2 certifikát na zabezpečenie všetkých subdomén. Jeho výhodou je podpora vo väčšine moderných webových prehliadačov spoločne s jednoduchou inštaláciou. Umožňuje zabezpečenie rozsiahlejších systémov s viac subdoménami za nízku cenu.

K prevádzke certifikátu RapidSSL Wildcard na webhostingu v našej spoločnosti je potreba platenej doplnkovej služby SSL, cena je uvedená v cenníku nižšie.

Let's Encrypt

Let’s Encrypt je internetová certifikačná autorita, podporovaná napr. spoločnosťami Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a Chrome. Ide o automatizovanú službu, ktorá na základe jednoduchého overenia poskytne žiadateľovi dôveryhodný certifikát. Certifikáty Let’s Encrypt sú podporované pri všetky variantoch webhostingu FORPSI. Vydanie aj automatická obnova týchto certifikátov sú zadarmo, pre spoľahlivú funkčnosť je len nutné zaistiť stále nasmerovanie zabezpečenej domény na webserver FORPSI.

K prevádzke certifikátu Let’s Encrypt na webhostingu v našej spoločnosti je potreba platenej doplnkovej služby SSL.

Ceny jednotlivých položiek a certifikátov nájdete v cenníku doplnkových služieb. V prípade vášho záujmu o certifikát mimo štandardnú ponuku (napr. Certifikát typu EV) nás neváhajte kontaktovať.